ESDA25-4BP6
DigiKey Part Number
497-6968-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6968-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6968-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA25-4BP6
Description
TVS DIODE 24VWM SOT666
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-666
EDA/CAD Models
ESDA25-4BP6 Models
Category
Power - Peak Pulse
50W
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Bidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
25V