RMCF1206FG220K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Unit Price: R1,08820
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 28 451
Unit Price: R1,64000
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Panasonic Industry
220 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF1206FG220K
DigiKey Part Number
RMCF1206FG220K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF1206FG220K
Description
RES 220K OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF1206FG220K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)