RMCF0805JG680R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Unit Price: R0,61576
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 21 016
Unit Price: R1,64000
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Panasonic Industry
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Similar
Bourns Inc.
680 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF0805JG680R
DigiKey Part Number
RMCF0805JG680R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF0805JG680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF0805JG680R Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)