SKYA21002
DigiKey Part Number
863-SKYA21002TR-ND - Tape & Reel (TR)
863-SKYA21002CT-ND - Cut Tape (CT)
863-SKYA21002DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SKYA21002
Description
IC RF SWITCH SP3T 3GHZ 8DFN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC 802.11b/g/n, Bluetooth, WLAN SP3T 50Ohm 8-DFN (2x2)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SKYA21002 Models
Category
Test Frequency
2.5GHz
Manufacturer
Skyworks Solutions Inc.
P1dB
29dBm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
IIP3
45dBm
Part Status
Active
Impedance
50Ohm
RF Type
802.11b/g/n, Bluetooth, WLAN
Voltage - Supply
8V
Circuit
SP3T
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency Range
100MHz ~ 3GHz