SIT8103AI-23-18E-33.333000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Unit Price: R0,00000
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 207
Unit Price: R79,02000
Datasheet
In Stock: 0
33.333 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8103AI-23-18E-33.333000Y
DigiKey Part Number
SIT8103AI-23-18E-33.333000Y-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8103AI-23-18E-33.333000Y
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
6.7mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)