SIT8021AI-J4-18S-24.000000E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
24 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-UFBGA, CSPBGA
Footprint and BOM reduction
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
SIT8021AI-J4-18S-24.000000E
DigiKey Part Number
1473-1360-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8021AI-J4-18S-24.000000E
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8021AI-J4-18S-24.000000E Models
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
130µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Base Resonator
Supplier Device Package
4-CSP (1.54x.84)
Type
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
1.3µA
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V