SIT1630AI-S4-DCC-32.768E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT1630AI-S4-DCC-32.768E |
Description | MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V SC-74A, SOT-753 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SIT1630AI-S4-DCC-32.768E Models |
Category | Frequency Stability ±100ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 1.4µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case SC-74A, SOT-753 |
Base Resonator | Supplier Device Package SOT-23-5 |
Type | Size / Dimension 0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm) |
Output LVCMOS | Base Product Number |
Voltage - Supply 1.5V ~ 3.63V |