SIT1552AC-JE-DCC-32.768E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT1552AC-JE-DCC-32.768E |
Description | MEMS OSC TCXO 32.7680KHZ LVCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz TCXO LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SIT1552AC-JE-DCC-32.768E Models |
Category | Voltage - Supply 1.5V ~ 3.63V |
Mfr | Frequency Stability ±5ppm |
Series | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 4-UFBGA, CSPBGA |
Base Resonator | Supplier Device Package 4-CSP (1.54x.84) |
Type | Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |