SIBG301M114KIHB0
DigiKey Part Number
336-SIBG301M114KIHB0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIBG301M114KIHB0
Description
2048K FLASH 512K RAM 10DBM QFN3
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU Bluetooth 32-VFQFN Exposed Pad
Category
Memory Size
2MB Flash, 512kB RAM
Mfr
Serial Interfaces
I2S, SPI, UART
Series
GPIO
17
Packaging
Tray
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.63V
Part Status
Active
Current - Receiving
8.1mA
Type
TxRx + MCU
Current - Transmitting
11.4mA ~ 28.6mA
RF Family/Standard
Bluetooth
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C