310A-10-LF
DigiKey Part Number
3137-310A-10-LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
310A-10-LF
Description
LOW FREQUENCY RESPONSE VIBRATION
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Accelerometer X Axis ±10g 0.1Hz ~ 10kHz
Category
Sensitivity (mV/g)
500
Manufacturer
Senther Technology
Bandwidth
0.1Hz ~ 10kHz
Packaging
Bulk
Output Type
Analog Voltage
Part Status
Active
Voltage - Supply
18V ~ 30V
Type
Analog
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C