SSF67B50B200
DigiKey Part Number
725-1199-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSF67B50B200
Detailed Description
Liquid Level Sensor Switch (2) (Dual Float) SPST-NC, SPST-NC Output Panel Mount, M16x2 Thread
EDA/CAD Models
SSF67B50B200 Models
Switch Actuation Level
1.969", 7.874" (50mm, 200mm)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
135°C
Voltage Rating
120VDC, 240VAC