SSF67A25B150
DigiKey Part Number
725-1137-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSF67A25B150
EDA/CAD Models
SSF67A25B150 Models
Current
600 mA
Switch Actuation Level
0.984", 5.906" (25mm, 150mm)
Operating Temperature
135°C
Voltage Rating
120VDC, 240VAC