DR48D03R
DigiKey Part Number
CC2065-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR48D03R
Description
SSR RELAY SPST-NO 3A 48-600V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DR48D03R Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 600 V
Series
Load Current
3 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C