RM35BA10
DigiKey Part Number
4008-RM35BA10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM35BA10
Description
HARMONY, MODULAR 3-PHASE AND 1-P
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Phase Sequence 208 ~ 480VAC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RM35BA10 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Delay Time
Fixed, 0.3 Sec; 0.1 Sec ~ 60 Sec
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage - Supply
208 ~ 480VAC
Series
Output Type
Relay
Packaging
Box
Circuit
SPDT (1 Form C)
Part Status
Active
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC/250VDC
Type
Phase Sequence
Mounting Type
DIN Rail
Trip Status
Energized High/Low
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
Trip Range
1 ~ 10A AC