HJL36150
HJL36150
DigiKey Part Number
4008-HJL36150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HJL36150
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 150A 600 V AC 250 V DC Toggle Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
150A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V