HGL36125
DigiKey Part Number
4008-HGL36125-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HGL36125
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 125A 690 V AC DC Toggle Chassis Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HGL36125 Models
Category
Current Rating (Amps)
125A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
690 V