HDL36100 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Schneider Electric
In Stock: 1
Unit Price: R27 902,70000
Datasheet
Circuit Breaker Thermal Magnetic 100A 600 V AC 250 V DC Toggle Chassis Mount
HDL36100
DigiKey Part Number
4008-HDL36100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDL36100
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HDL36100 Models
Category
Current Rating (Amps)
100A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V