BDL16100
DigiKey Part Number
4008-BDL16100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BDL16100
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 347V
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 100A 240 V AC DC Toggle DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BDL16100 Models
Category
Current Rating (Amps)
100A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
240 V