ATV320U11M3C
DigiKey Part Number
4008-ATV320U11M3C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV320U11M3C
Description
ATV320 CP DRIVE IP20 -1.5HP-200/
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Variable Frequency Drive 200 ~ 240V 6.9A 1.1 kW Chassis Mount
EDA/CAD Models
ATV320U11M3C Models
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage - Load
200 ~ 240V
Series
Current - Output
6.9A
Packaging
Box
Wattage - Load
1.1 kW
Part Status
Active
Interface
CAN
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C