TCSD-05-D-12.00-01-N
TCSD-05-D-12.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM8532-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-05-D-12.00-01-N
Description
CABLE ASSEM 2MM 10POS F-F 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.00' (304.80mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TCSD-05-D-12.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
1.00' (304.80mm)
Series
Features
Polarizing Key
Packaging
Bulk
Color
Gray, Ribbon
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Socket
Cable Termination
IDC
Number of Positions
10
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 618
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1R180,63000R180,63
10R166,88200R1 668,82
25R154,44800R3 861,20
50R142,34080R7 117,04
100R132,36050R13 236,05
500R122,70782R61 353,91
1 000R122,50299R122 502,99
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM 2MM 10POS F-F 2"
In-Stock: 0
Unit Price: R149,70000
CABLE ASSEM 2MM 10POS F-F 6"