TCSD-05-D-02.00-01-F-N-P10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R107,33000
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R129,25000
Datasheet
WEC
Image for TCSD-05-D-02.00-01-F-N-P10 is not available
TCSD-05-D-02.00-01-F-N-P10
DigiKey Part Number
TCSD-05-D-02.00-01-F-N-P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-05-D-02.00-01-F-N-P10
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.167' (50.80mm, 2.00")
EDA/CAD Models
TCSD-05-D-02.00-01-F-N-P10 Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
0.167' (50.80mm, 2.00")
Series
Features
Polarizing Key
Packaging
Bulk
Color
Gray, Ribbon
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Socket
Cable Termination
IDC
Number of Positions
10
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness
Flash
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)