SFSDT-10-28-G-03.25-DR-NDX
DigiKey Part Number
SAM11766-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSDT-10-28-G-03.25-DR-NDX
Description
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.271' (82.55mm, 3.25")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SFSDT-10-28-G-03.25-DR-NDX Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.271' (82.55mm, 3.25")