SFSD-25-28-H-10.00-SR
DigiKey Part Number
SAM8672-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSD-25-28-H-10.00-SR
Description
CABLE ASSY SOCKET 50POS 28AWG
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
SFSD-25-28-H-10.00-SR Models
Category
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions
50
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Additional Resources
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
QuantityUnit PriceExt Price
1R250,81000R250,81
10R239,62300R2 396,23
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSY SOCKET 50POS 28AWG