SFSD-10-28-H-10.00-SR
DigiKey Part Number
SAM8669-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSD-10-28-H-10.00-SR
Description
CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
SFSD-10-28-H-10.00-SR Models
Category
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions
20
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Additional Resources
In-Stock: 141
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
1R114,53000R114,53
10R105,87200R1 058,72
25R100,09640R2 502,41
50R96,48080R4 824,04
100R89,32290R8 932,29
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG
In-Stock: 182
Unit Price: R113,87000
CABLE ASSY SOCKET 20POS 28AWG