SFSD-05-28-H-10.00-SR
DigiKey Part Number
SAM8668-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSD-05-28-H-10.00-SR
Description
CABLE ASSY SOCKET 10POS 28AWG
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
SFSD-05-28-H-10.00-SR Models
Category
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Additional Resources
In-Stock: 324
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
1R75,26000R75,26
25R68,09440R1 702,36
50R64,93360R3 246,68
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSY SOCKET 10POS 28AWG
In-Stock: 178
Unit Price: R71,99000
CABLE ASSY SOCKET 10POS 28AWG
In-Stock: 0
Unit Price: R78,86000
CABLE ASSY SOCKET 10POS 28AWG