SEAF-40-06.5-S-10-1-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM14366TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM14366CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAF-40-06.5-S-10-1-A-K-TR
Detailed Description
400 Position Connector High Density Array, Female Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAF-40-06.5-S-10-1-A-K-TR Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights
8.5mm, 9.5mm, 10mm, 13mm, 13.5mm, 15.5mm, 17.5mm, 19.5mm
Height Above Board
0.258" (6.55mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)