MMS-115-01-T-SV
DigiKey Part Number
SAM1234-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMS-115-01-T-SV
Description
CONN RCPT 15POS 0.079 TIN PCB
Customer Reference
Detailed Description
15 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Tin
Category
Termination
Insulation Height
0.175" (4.45mm)
Connector Type
Contact Length - Post
0.115" (2.92mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Contact Finish - Post
Tin
Number of Positions
Current Rating (Amps)
3.9A per Contact
Number of Rows
1
Contact Material
Phosphor Bronze
Mounting Type
Through Hole
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Non-Cancelable/Non-Returnable
All prices are in ZAR
Tube
QuantityUnit PriceExt Price
1R71,17000R71,17
10R60,53600R605,36
100R51,45040R5 145,04
500R45,92762R22 963,81
1 000R43,73672R43 736,72
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 40POS 0.079 TIN PCB
In-Stock: 1231
Unit Price: R86,22000
CONN RCPT 39POS 0.079 TIN PCB
In-Stock: 0
Unit Price: R162,14000
CONN RCPT 38POS 0.079 TIN PCB
CONN RCPT 37POS 0.079 TIN PCB
CONN RCPT 36POS 0.079 TIN PCB