RCS2012F681CS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Unit Price: R0,24351
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Unit Price: R0,23223
Datasheet
Similar
YAGEO
Vishay Dale
In Stock: 576
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
680 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant Thick Film
RCS2012F681CS
DigiKey Part Number
RCS2012F681CS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCS2012F681CS
Description
RES 680 OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCS2012F681CS Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.66mm)