TBDR-06-25-GY
TBDR-06-25-GY
TBDR-06-25-GY
DigiKey Part Number
2223-TBDR-06-25-GY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBDR-06-25-GY
Description
2.5 MM WIRE SIZE, UL94 V-0, GRAY
Detailed Description
Terminal Block Connector 2 Position Ground, Earth Gray 12-26 AWG
EDA/CAD Models
TBDR-06-25-GY Models
Category
Terminal - Width
5.2mm
Wire Gauge or Range - AWG
12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²
0.2-2.5mm²
Color
Gray
Type
Ground, Earth
Number of Positions
2
Number of Levels
1
Stripping Length
10mm ~ 12mm