TB007-508-10GR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 3
Unit Price: R36,49000
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 148
Unit Price: R37,30000
Datasheet
Image for TB007-508-10GR is not available
TB007-508-10GR
DigiKey Part Number
2223-TB007-508-10GR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TB007-508-10GR
Description
I/C Rectangular
Detailed Description
10 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole
Color
Green
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Positions Per Level
10
Pitch
0.200" (5.08mm)
Current
16 A
Torque - Screw
0.5 Nm (4.4 Lb-In)
Voltage
300 V