CPS-5952-100PM
DigiKey Part Number
102-CPS-5952-100PM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPS-5952-100PM
Description
BUZZER PIEZO 24V 45X40MM BRACKET
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 24 V 100mA 3.5kHz 95dB @ 24V, 100cm Bracket Mount Wire Leads
Category
Operating Mode
Warble
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Sound Pressure Level (SPL)
95dB @ 24V, 100cm
Series
Current - Supply
100mA
Packaging
Box
Port Location
User Defined
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Mounting Type
Bracket Mount
Input Type
DC
Termination
Wire Leads
Voltage - Rated
24 V
Size / Dimension
1.772" L x 1.575" W (45.00mm x 40.00mm)
Voltage Range
12 ~ 25V
Height - Seated (Max)
2.335" (59.30mm)
Frequency
3.5kHz