CPS-5449-120PM
DigiKey Part Number
102-CPS-5449-120PM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPS-5449-120PM
Description
BUZZER PIEZO 12V 54.00MM FLANGE
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 12 V 130mA 3.5kHz 105dB @ 12V, 30cm Panel Mount, Flange Wire Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CPS-5449-120PM Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Operating Mode
Warble
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Sound Pressure Level (SPL)
105dB @ 12V, 30cm
Series
Current - Supply
130mA
Packaging
Box
Port Location
Top
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Mounting Type
Panel Mount, Flange
Input Type
DC
Termination
Wire Leads
Voltage - Rated
12 V
Size / Dimension
2.126" Dia (54.00mm)
Voltage Range
6 ~ 15V
Height - Seated (Max)
1.862" (47.30mm)
Frequency
3.5kHz