RSA6.1U5T108
DigiKey Part Number
RSA6.1U5T108TR-ND - Tape & Reel (TR)
RSA6.1U5T108CT-ND - Cut Tape (CT)
RSA6.1U5T108DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSA6.1U5T108
Description
TVS DIODE 3VWM 6SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SMT6
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RSA6.1U5T108 Models
Category
Power - Peak Pulse
30W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
200pF @ 1MHz
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
5
Package / Case
SC-74, SOT-457
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V