LTR18EZPF3R30
DigiKey Part Number
RHM3.3YTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM3.3YCT-ND - Cut Tape (CT)
RHM3.3YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR18EZPF3R30
Description
RES 3.3 OHM 1% 1.5W 1206 WIDE
Detailed Description
3.3 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LTR18EZPF3R30 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)