KDZLVTFTR62
DigiKey Part Number
KDZLVTFTR62TR-ND - Tape & Reel (TR)
KDZLVTFTR62CT-ND - Cut Tape (CT)
KDZLVTFTR62DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KDZLVTFTR62
Description
DIODE ZENER 62V 1W SOD123FL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 62 V 1 W Surface Mount SOD-123FL
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KDZLVTFTR62 Models
Operating Temperature
150°C
Mfr
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Power - Max
1 W
Supplier Device Package
SOD-123FL
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 47 V