2SC5824T100R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2SC5824T100R |
Description | TRANS NPN 60V 3A MPT3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 60 V 3 A 200MHz 2 W Surface Mount MPT3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2SC5824T100R Models |
Category | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 180 @ 100mA, 2V |
Mfr | Power - Max 2 W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Transition 200MHz |
Part Status Active | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Transistor Type | Mounting Type Surface Mount |
Current - Collector (Ic) (Max) 3 A | Package / Case TO-243AA |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 60 V | Supplier Device Package MPT3 |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 200mA, 2A | Base Product Number |