110C2-433A
DigiKey Part Number
110C2-433A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
110C2-433A
Description
AM 433MHZ POCKET KEYFOB 2 SW, 10
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Transmitter 433MHz AM, FM
Category
Modulation or Protocol
AM, FM
Manufacturer
RF Solutions
Frequency
433MHz
Packaging
Bag
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Supply
12V