RPMH3.3-0.5-EVM-1
DigiKey Part Number
945-RPMH3.3-0.5-EVM-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPMH3.3-0.5-EVM-1
Description
RPMH3.3-0.5 EVALUATION MODULE
Detailed Description
- 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
3.3V
Manufacturer
Recom Power
Current - Output
500mA
Packaging
Box
Voltage - Input
4.3V ~ 65V