RPMH12-0.5-EVM-1
DigiKey Part Number
945-RPMH12-0.5-EVM-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPMH12-0.5-EVM-1
Description
RPMH12-0.5 EVALUATION MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
12V
Manufacturer
Recom Power
Current - Output
500mA
Packaging
Box
Voltage - Input
13.5V ~ 65V