RMR-015-A5AS-CT
DigiKey Part Number
945-RMR-015-A5AS-CT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMR-015-A5AS-CT
Description
PWR / PUSH-PULL / 82H
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Flyback Converters For For DC/DC Converters SMPS Transformer 1500Vrms Isolation 390kHz Surface Mount
Category
Voltage - Isolation
1500Vrms
Manufacturer
Recom Power
Inductance @ Frequency
82µH @ 100kHz
Series
Frequency
390kHz
Packaging
Bag
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
For DC/DC Converters
Size / Dimension
0.319" L x 0.268" W (8.10mm x 6.80mm)
Applications
Flyback Converters
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Voltage - Primary
5V