REDIIN480-24 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
WAGO Corporation
In Stock: 0
Unit Price: R2 541,68000
Datasheet
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 20A
REDIIN480-24
DigiKey Part Number
945-REDIIN480-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REDIIN480-24
Description
480W AC/DC-CONVERTER 'DIN-RAIL'
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
REDIIN480-24 Models
Category
Power (Watts)
480W
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
93%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
4.60" L x 2.20" W x 4.87" H (116.8mm x 55.9mm x 123.7mm)
AC Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output (Max)
20A