17-I150B-M
DigiKey Part Number
Q742-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17-I150B-M
Description
CBL TIE LOCKING BLACK 40LB 5.91"
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Locking Black 1.42" (36.00mm) 0.141" (3.58mm) 40 lbs (18.14 kg)
Category
Width
0.141" (3.58mm)
Manufacturer
Qualtek
Length - Actual
0.492' (150.00mm, 5.91")
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Tensile Strength
40 lbs (18.14 kg)
Part Status
Obsolete
Features
UV Resistant
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate
6"
Color
Black
Bundle Diameter
1.42" (36.00mm)