QTM216E-27.000MBM-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QTM216E-27.000MBM-T |
Description | 2.0X1.6 LOW EMI CMOS OSCILLATOR |
Manufacturer Standard Lead Time | 1 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 MHz XO (Standard) CMOS (Low EMI) Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Output CMOS (Low EMI) |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±50ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 10mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.032" (0.81mm) |