W6114B0100
DigiKey Part Number
553-W6114B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W6114B0100
Description
ANTENNA FLEX FPC 5G 617-7125 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF Adhesive
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
-5dB, -6dB, -5dB, -6dB, -5dB, -4dB
Series
Gain
1.5dBi, 3.8dBi, 4.6dBi, 5.8dBi, 5dBi, 4.8dBi
Packaging
Bag
Power - Max
3 W
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
788.5MHz, 2.0585GHz, 3.75GHz, 4.7GHz, 5.5375GHz, 6.5625GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.427GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz, 5.15GHz ~ 5.925GHz, 6GHz ~ 7.125GHz