W6113B0100
DigiKey Part Number
553-W6113B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W6113B0100
Description
RF ANT 829MHZ/1.47GHZ FLAT CAB
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
-10dB
Packaging
Bulk
Gain
4.2dBi
Power - Max
3 W
Features
Cable - 100mm
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.47GHz, 1.58GHz, 1.94GHz, 2.5GHz, 3.5GHz
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.428GHz ~ 1.51GHz, 1.559GHz ~ 1.61GHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz, 3.4GHz ~ 3.6GHz