W3554G0254
DigiKey Part Number
553-W3554G0254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3554G0254
Description
ANTENNA ASSEMBLY 6GHZ 254MM SMA
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, Bluetooth, GNSS, ISM, Wi-Fi, Zigbee™ PCB Trace SMA Male Adhesive
Power - Max
5 W
Features
Cable - 254mm
Termination
SMA Male
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.5GHz, 2.2GHz, 3.55GHz, 5.45GHz
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.4GHz ~ 1.6GHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)