W3554E0193
DigiKey Part Number
553-W3554E0193-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3554E0193
Description
ANTENNA ASSEMBLY 6GHZ 193MM MMCX
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, Bluetooth, GNSS, ISM, Wi-Fi, Zigbee™ PCB Trace MMCX Adhesive
Category
Number of Bands
5
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
-4dB, -3dB, -6dB, -5dB, -4dB
Packaging
Bag
Gain
1.9dBi, 2.5dBi, 3.2dBi, 3.3dBi, 3.5dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, Cellular, General ISM, Navigation, WiFi
Features
Cable - 193mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
MMCX
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.5GHz, 2.2GHz, 3.55GHz, 5.45GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.4GHz ~ 1.6GHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)