W3554B0293
DigiKey Part Number
553-W3554B0293-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3554B0293
Description
ANTENNA ASSEMBLY 6GHZ 293MM U.FL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Power - Max
5 W
Features
Cable - 293mm
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.5GHz, 2.2GHz, 3.55GHz, 5.45GHz
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.4GHz ~ 1.6GHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)