PM5432.562NLT
DigiKey Part Number
553-PM5432.562NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PM5432.562NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PM5432.562NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM5432.562NLT
Description
FIXED IND 5.6UH 9.9A 15.9 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.6 µH Shielded Inductor 9.9 A 15.9mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PM5432.562NLT Models
Category
DC Resistance (DCR)
15.9mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
20MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)