PF0560.104NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PF0560.104NLT |
Description | FIXED IND 100UH 1.25A 304 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH Shielded Wirewound Inductor 1.25 A 304mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PF0560.104NLT Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 304mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 6.6MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±25% | Size / Dimension 0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.35A |